Чи матимуть можливість отримувати пенсію в Україні заробітчани, адже вони поїхали працювати за кордон не від хорошого життя?

Заробітчанство – велика проблема не тільки для українських родин, а й для вітчизняної економіки в цілому. Тому уряд робить все, аби повернути людей на Батьківщину. З 1 січня було вдвічі піднято мінімальну зарплату. Завдяки цьому суттєво зросли середні зарплати по країні. Уряд створює сприятливі умови для бізнесу і інвесторів, аби вони могли відкривати нові робочі місця в Україні. Уряд має чіткий план забезпечення сталого економічного зростання, яке в тому числі дасть можливість громадянам працездатного віку знайти добре оплачувану роботу в Україні.  

Що стосується тих, хто нині працює за кордоном,  то вони мають можливість відраховувати внески до Пенсійного фонду на добровільній основі. Тоді вони матимуть право на повноцінну пенсію. Урядова реформа відновлює принцип справедливості у пенсійній системі, який полягає в тому, що той, хто більше працює, більше сплачує внесків у Пенсійний фонд, той має отримувати  і більшу пенсію. Система не може стабільно працювати, коли пенсії отримуватимуть і ті, хто сплачує внески до Пенсійного фонду, і ті, хто їх не платить. Для тих, кому на момент виходу на пенсію бракуватиме необхідного страхового стажу, зокрема і для тих, хто багато років пропрацював за кордоном, передбачена можливість «докупити»  до двох років страхового стажу, внісши до Пенсійного фонду відповідні внески. За відсутності необхідної кількості страхового стажу буде призначена соціальна пенсія.

За декілька років уряд також розпочне створення накопичувальної пенсійної системи і ті, хто працює за кордоном, зможуть і в такий спосіб подбати про свою майбутню пенсію.