Профспілки підтримали пенсійну реформу Уряду

Профспілки підтримали пенсійну реформу Уряду Володимира Гройсмана за результатами зустрічі з Міністром соціальної політики Андрієм Ревою, який презентував представникам профспілкових об’єднань головні кроки цієї реформи. Перше і головне завдання - це відновлення соціальної справедливості для тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку. Вже з 1 жовтня Уряд пропонує перерахувати пенсії, які не змінювалися п’ять років, та підвищити мінімальні пенсії. В результаті підвищення пенсій відчують 9 млн з 12 млн пенсіонерів. Надали пенсії будуть автоматично перераховуватись у залежності від рівня інфляції і зростання заробітної плати.

Говорячи про фінансове забезпечення реформи, Андрій Рева підкреслив, що ресурси для цього є, і  вони забезпечені ростом економіки, двократним підвищенням мінімальної заробітної плати і ефективною роботою з подолання тіньової зайнятості.  «Якщо в 2016 році було лише 112 млрд грн власних доходів Пенсійного фонду, то в 2017 році було заплановано  142,5 млрд грн. І виконання бюджету за 5 місяців говорить про те, що доходи Пенсійного фонду виростуть  більше, ніж планували. Це ресурс, який ми отримали від росту економіки – не від перепрофілювання коштів чи зовнішніх запозичень, а за рахунок роботи економіки, - сказав Міністр. - По року (до кінця 2017 року) ми прогнозуємо зростання Фонду оплати праці до 796 млрд грн – або на 130 млрд грн більше, ніж планувалося».

Другий важливий крок – подолання дефіциту Пенсійного фонду. За словами Андрія Реви, наразі Пенсійний фонд України фактично банкрут, обсяг бюджетних дотацій та існуючий розмір боргу перед Держказначейством, накопиченого за попередні роки, - суттєвий. «Факт банкрутства, якщо нічого не робити, стане явним навіть не через 3-4 роки, а за рік-два, - сказав Міністр. – При цьому ми маємо низькі пенсії.  І навіть для того, щоб забезпечити цей рівень пенсій, дотації Пенсійному фонду становлять майже половину від його потреби, цей рівень ми дотуємо на половину. Раз так, то ми повинні зрозуміти: іншого шляху, як реформування пенсійної системи, у нас немає. Так жити далі неможна». 

Уряд знайшов механізми подолання дефіциту Пенсійного фонду без підвищення пенсійного віку. Разом з тим встановлюються прозорі і зрозумілі правила нарахування пенсії. Її розмір залежатиме від кількості років страхового стажу і розміру сплачених в Пенсійний фонд внесків.  Таким чином, Уряд відновлює соціальну справедливість для людей праці. З наступного року для виходу на пенсію в 60 років необхідно мати 25 років страхового стажу. Тим, хто не матиме необхідної кількості років страхового стажу, виплачуватиметься соціальна допомога, але не з Пенсійного фонду, а з державного бюджету.

Глава Мінсоцполітики звернув увагу, що згідно плану реформи, в разі її ухвалення в Парламенті, вже с 1 жовтня буде скасовано 15-відсоткове зниження пенсій для працюючих пенсіонерів.

«Важливий аспект – збереження принципу солідарності, - сказав Міністр. – Солідарна система є основною трирівневої системи пенсійного забезпечення, бо вона дозволяє людині за будь-яких умов відчувати себе захищеним». 

Андрій Рева також повідомив, що  розроблені і передані у Верховну Раду законопроекти по пенсійній реформі – лише початок змін. Наразі, за словами міністра, розробляється законопроект про підвищення пенсій військовим та подальше реформування пенсійної системи в частині  запровадження накопичувального рівня.