Соціальні виплати пенсійного фонду

Цьогоріч дотація з Державного бюджету Пенсійному фонду становить 141,3 млрд грн. Це майже половина від суми, необхідної для виплати усіх пенсій в державі! При цьому видатки Пенсійного фонду власне на сплату страхових пенсій становлять лише 75% від загальних виплат. Решта  – інші види пенсій і соціальних доплат.

Якщо цю ситуацію не виправити, то з роками не буде можливості не тільки підвищувати пенсії, а й виплачувати їх.

Тому уряд пропонує звільнити солідарну пенсійну систему від страхових виплат, які не забезпечені надходженнями страхових внесків.

А саме:

  • видатки на виплату цільової грошової допомоги на прожиття інвалідам війни та УБД
  • відшкодування єдиного внеску за працюючих інвалідів на підприємствах УТОГ, УТОС
  • видатки на фінансування пільгових пенсій у зв’язку із заміною механізму фінансування пільгових пенсій
  • пенсії за вислугу років (для тих, хто вже перебуває на пенсії)
  • відшкодування доплат до прожиткового мінімуму.

Зазначені виплати будуть здійснюватись з інших джерел, зокрема, з державного бюджету. Для отримувачів таких виплат нічого не зміниться. Для бюджетної системи це – природній крок. Зараз вказані виплати здійснює Пенсійний фонд, тобто за рахунок надходжень від ЄСВ. Запропонована реформа розширить джерела фінансування таких виплат і зменшить навантаження на Пенсійний фонд.

Це допоможе виконати поставлене завдання - до 2024 року зробити Пенсійний фонд бездефіцитним. Що означатиме нові можливості підвищувати пенсійні виплати, а відтак – і якість життя людей похилого віку.