Урядова Пенсійна реформа передбачає можливість компенсації страхового стажу, якщо кількості років не вистачає для оформлення пенсії за віком. Як працює ця система?

До страхового стажу зараховуються період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески. Для осіб, які не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і досягли 16-річного віку, законодавством передбачена добровільна участь у пенсійному страхуванні.

Це, зокрема, стосується іноземцім та осіб без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадян України, які постійно проживають або працюють за межами України. Такі особи можуть звернутися до територіального органу доходів і зборів та укласти договір добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Людина може укласти такий договір про сплату внескій протягом визначеного терміну або про одноразову сплату страхових внесків за період з 01.01.2004 року (дата набрання чинності Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). Людина може сама визначити суму внесків, яку буде сплачувати (але не менше за мінімальний страховий внесок).

З 1 січня 2018 разова оплата здійснюватиметься за період не більше ніж за 2 роки відсутнього страхового стажу. При цьому застосовуватиметься додатковий коефіцієнт щодо мінімального страхового внеску:

2 - за період до 12 місяців;

1,5 - за період з 13 до 24 місяців.