Урядова пенсійна реформа з наступного року встановлює вимогу виходу на пенсію в 60 років – наявність страхового стажу 25 років (з 2028 р- 35 років). Чи означає це, що жодний з українців віком 60 років не зможе війти на пенсію, адже страховий страж почав обліковуватись порівняно недавно?

Такі залякування не мають під собою жодних підстав. Дійсно, персоніфіковані пенсійні рахунки були запроваджені в 2000 році. З 2004 року з набранням чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і почав враховуватись страховий стаж, тобто кількість років, які людина не просто працювала, а сплачувала внески до Пенсійного фонду.

Однак при оформленні пенсії роки трудового стажу до 2004 року враховуються як страховий стаж за наявності відповідних записів в трудовій книжці. Крім того, за період до 2004 року враховуються всі пільги по обчисленню стажу, які були чинними до 2004 року. Наприклад, якщо людина мала місце роботи, яке передбачало врахування одного року роботи як два, до страхового стажу  це враховується до 2004 року у пільговому обчисленні.

Жодних змін до існуючого порядку обчислення страхового стажу законопроектом про пенсійну реформу не вноситься.