Всі громадяни України, з вчителями, лікарями, включно з депутатами, за рік роботи отримують рік стажу. Але ФОПи, підприємці отримують менше, не дивлячись на те, що вони сплачують величезні податки. Ви вважаєте це справедливо?

Пенсійна реформа передбачає рівні для всіх умови призначення пенсії. Для всіх діє правило – на пенсію потрібно заробити, тобто сплачувати внески до Пенсійного фонду. На сьогоднішній день сплата єдиного внеску підприємцями здійснюється у розмірі не менше мінімального страхового внеску (який у 2017 році становить 3200 грн.).

Підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування першої групи, можуть сплачувати єдиний внесок у розмірі 50% мінімального страхового внеску. Тому цей період діяльності до страхового стажу  зараховується у пропорційному розмірі. Якщо приватний підприємець хоче, аби страховий стаж зараховувався йому на загальних умовах, то і сплачувати соціальні внески він має на загальних умовах, тобто не половину, а повну суму мінімального страхового внеску. Але це вибір добровільний.