Я на даний час отримую пенсію по педагогічній вислузі років. Чи буде вона мені відмінена з 01 жовтня 2017 року або з 01 січня 2018 року? Якщо пенсія по вислузі років мені не буде відмінена і я буду продовжувати працювати в іншій діяльності, то чи буде мені перерахована пенсія по досягненню 60 років. На даний час маю 35 років загального стажу.

Усі раніше призначені пенсії будуть збережені і перераховані з використанням більш високого показника заробітної плати, який використовується при нарахуванні пенсій у цьому році -  3764,4 грн . Тому, якщо Ви уже сьогодні є пенсіонером, то Ваша пенсія буде такою ж або більшою, а в подальшому буде автоматично перераховуватись щорічно з врахуванням росту показників середньої зарплати і інфляції. Але окрім того, якщо Ви далі працюєте, то з 1 жовтня Ви отримуватиме свою пенсію в повному обсязі. Податок у розмірі 15%, який відраховувався з пенсій працюючих пенсіонерів, у пенсійній реформі передбачено скасувати.

З цього року уряд також розпочав піднімати заробітну плату вчителям з тим, щоб у них не було необхідності, щоб вижити, йти до часу на пенсію і паралельно ще підробляти.