Заява Прес-центру Київської Патріархії щодо необхідності впровадження пенсійної реформи

У зв’язку з обговоренням у суспільстві загалом та Українському парламенті зокрема реформи системи пенсійного забезпечення, Прес-центр Київської Патріархії з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета повідомляє про підтримку з боку Церкви необхідності такої реформи.

Загально очевидним є те, що існуюча система пенсійного забезпечення є застарілою та не відповідає ні суспільним потребам, ні вимогам справедливого розподілу суспільних благ, ні стану економіки та демографії. Також очевидним є те, що пенсійна реформа безпосередньо торкається мільйонів людей, для більшості з яких отримувані кошти – єдине джерело доходу і можливість прожити.

Одним з викликів, на який має відповісти реформа – підвищення довіри до самої системи пенсійного забезпечення. Щоби ті, хто працюють сьогодні, особливо молодь, були впевнені в тому, що коли прийде старість, вони отримають відповідну достойну пенсію. Почуття громадянської відповідальності та суспільної солідарності і зараз спонукають громадян до належного виконання пенсійних зобов’язань. Однак лише впевненість у стабільній і працюючій пенсійній системі реально сприятиме повноцінному формуванню та наповненню коштами відповідних фондів.

З іншого боку, пенсійна реформа не у віддаленому майбутньому, а відразу торкається мільйонів тих, хто живе за рахунок пенсійних виплат. Для більшості з них це є одинока можливість купити їжу, одяг, ліки, сплатити за житло і комунальні послуги. Тому закликаємо всіх, від кого залежить ухвалення рішень, зокрема Парламент та Уряд, максимально уважно поставитися до потреб цих людей. Пам’ятайте настанову Божу: «Як хочете, щоби вам чинили люди, так і ви чинить їм» (Лк. 6, 31).

Церква не втручається у безпосередній процес ухвалення рішень щодо пенсійної реформи, адже це є справа і відповідальність органів держави, в першу чергу Парламенту та Уряду, а також фахівців. Однак ми рішуче висловлюємося на підтримку самої невідкладної потреби реформи пенсійного забезпечення. Її підсумком має стати підвищення рівня забезпечення пенсіонерів, встановлення справедливого зв’язку між розміром пенсії та обсягами, тривалістю та складністю раніше виконаної пенсіонером праці. Також пенсійна система повинна отримати більш стабільний і прогнозований вигляд, щоби ті, хто зараз відраховують частину своєї платні, були впевнені у гідному забезпеченні у старості.

Робота над всякою реформою, а особливо такою складною і чутливою, як пенсійна – справа складна і відповідальна. Тому ми просимо у Бога надихнути мудрістю та почуттям глибокої відповідальності всіх, хто причетний до неї, а особливо Уряд і народних депутатів. І нехай Господь благословить добре її розпочати та без перешкод до успішного завершення привести силою і дією Святого Духа!

За дорученням Патріарха Київського і всієї Руси–України Філарета –

Прес-центр Київської Патріархії