Show 2017 08 01 p1

Деякі експерти говорять, що від пенсійної реформи виграють ті, хто вже перебуває на пенсії, оскільки для них буде проведений перерахунок, тобто осучаснення. Але програють ті, хто буде виходити на пенсію в наступному році. Тому що реформа передбачає зниження коефіцієнту, за яким враховується страховий стаж, з 1,35 до 1.

Від запропонованої урядом пенсійної реформи ніхто не програє. Передусім тому, що вона передбачає ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду, який нині становить понад 140 млрд грн.. Без проведення реформ вже за кілька років Пенсійний фонд взагалі не зможе виплачувати пенсії. Що стосується коефіцієнту 1,35, то свого часу його запровадження було передвиборчою маніпуляцією, яка дозволила разово підняти пенсії. В подальшому наявність цього коефіцієнту стримувала перерахунок пенсій, тому що для цього потрібні були значні кошти для підняття розміру базової заробітної плати, яка використовується при нарахуванні пенсій. Як наслідок пенсії тих, хто уже вийшов на пенсію, «заморожувались». В результаті раз нарахована пенсія з роками знецінювалась.

Уряд запропонував виправити цю ситуацію. Реформа передбачає зрозумілу і прозору формулу нарахування пенсії. Підвищувальний коефіцієнт врахування страхового стажу скасовується, натомість зростає база нарахування – середня заробітна плата. В цьому році при розрахунку пенсій використовується показник  3764,4 грн, у наступному році він зросте до 5266,76 грн. Зростатиме він і у подальшому. Крім того, у пенсійну реформу  закладено механізм, коли призначені пенсії будуть автоматично перераховуватись щорічно з врахуванням росту середньої заробітної плати і  інфляції. При цьому жодна уже нарахована пенсія не зменшиться, а загалом для практично 75% пенсіонерів збільшиться уже цього року.  А в подальшому, чим швидше буде рости українська економіка, тим більше зростатимуть і доходи наших пенсіонерів.