Уряд обіцяв не піднімати пенсійний вік. Але деякі експерти і політики стверджують, що підготовлений урядом законопроект щодо пенсійної реформи містить приховане підняття пенсійного віку. Чи можна буде після проведення реформи вийти на пенсію в 60 років?

Підняття пенсійного віку не буде. Цю позицію уряд відстояв в переговорах з МВФ, ця позиція покладена в основу пенсійної реформи. По досягненні 60 років людина зможе вийти на пенсію. Разом з тим, уряд запропонував ліквідувати «зрівнялівку», коли розмір пенсії практично не залежить від кількості відпрацьованих років. За нині діючими правилами оформити пенсію за віком в 60 років можна за наявності 15 років страхового стажу. Тобто, якщо людина почала працювати в 25 років, вже в 40 вона має необхідну кількість років страхового стажу, фактично може не працювати далі і вийти на пенсію в 60 років.  При цьому отримуватиме майже таку ж саму пенсію як і той, хто пропрацював 30-40 років.

Уряд збільшив страховий стаж,  необхідний для оформлення пенсії,  до 25 років. Якщо б було підняття пенсійного віку, всі, незалежно від кількості стажу, мали б виходити на пенсію в 63 або в 65 років. Натомість після реформи пізніше виходитимуть на пенсію лише ті, хто не має необхідної кількості стажу. І це принципова різниця. В наступному році виходитимуть на пенсію люди 1958 року народження. Попередні розрахунки показують, що до 90% з них добросовісно працювали усе своє життя і мають необхідний стаж і навіть більший. Тобто, переважна більшість 60-річних українців зможуть без жодних проблем оформити пенсію за віком. Що стосується тих відсотків, кому з якихось причин забракне років стажу, то у них буде можливість або допрацювати, або оформити соціальну допомогу.